Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale impozit agricol
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

impozit agricol

Intrebarea mea este ca impozit agricol conf OUG8/2013 va plati doar cultivatorul care nu are personalitate juridica ,adica ala care care nu are PFA sau SRL,sau toata lumea PFA ,SRL.
Da, doar aceia. La ceilalti este deja un sistem de impozitare cu 16% la pfa si impozitul pe venit de 3% sau profit de 16% la srl.
george-neagu, moderator