Forum Discuţii juridice Legislaţie europeană, CEDO, UE, ... cauza Emil Burza contra Romaniei
Discuție deschisă în Legislaţie europeană, CEDO, UE, proceduri europene

cauza Emil Burza contra Romaniei

Imi puteti spune, va rog, unde pot gasi textul integral al acestei cauze sau solutia dispusa de CEDO?
Am cautat pe tot felul de site-uri, insa in zadar.
As aprecia daca m-ati ajuta cu linkul complet deoarece prin cautari cu butoane search nu reusesc sa gasesc hotararea.
Daca ajuta cu ceva am inteles ca hotararea a fost pronuntata in 12.02.2008.

Multumesc
Incercati aici ca sa va faceti o idee:

[ link extern ]

Mai gasiti si aici ceva care sa va orienteze:

[ link extern ]

Hotararea o puteti gasi in Monitorul Oficial daca s-a publicat.
Daca nu s-a publicat o gasiti pe site-ul CEDO.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
Daca puteti sa-mi dati un link exact cu cauza Burza de pe site-ul CEDO v-as fi recunoscator. Am cautat pe [ link extern ] .
Stimat forumist,

Nu o să găsiți Cauza Emil Burza c. România pe nici un site, din simplul motiv că nu există.

Cred că vă referiți la Cauza Emil Burzo, Cererea nr. 75240/01, Hotărârea din 4 mai 2008, disponibilă, fără probleme, pe HUDOC - portalul CEDO.

Cu stimă.

andreigrigoriu, moderator