Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general reevaluare active 2012
Discuție deschisă în Contabilitate în general

reevaluare active 2012

Este vorba despre o societate comerciala pe actiuni. Se doreste a se face reevaluarea activelor societatii la sfarsitul anului 2012 ( ordin 3055/2009 ), astfel ca, rezultatele reevaluarii sa fie reflectate in situatiile financiare ce urmeaza a fi aprobate de AGA ordinara.
Cine are competenta aprobarii rezultatelor reevaluarii, Consiliul de administratie, AGA ordinara sau AGA extraordinara ?
Nici actul constitutiv si nici ordinul susmentionat nu ma lamuresc.
Cititi acest topic :
www.avocatnet.ro/content/for...