Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Ordinea de incasare a facturilor - TVA la incasare
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Ordinea de incasare a facturilor - TVA la incasare

Cum incasez facturile ? In ordine cronologica sau in functie de numarul de factura pe care mi-l specifica clientul pe documentul sau de plata?

Exista o reglementare care sa ma oblige sa incasez factura specificata de client si sa nu pot sa incasez din facturile mai vechi, de dinainte de 2013?

multumesc,
Mariana Giuglea

In cazul in care pe documentul de plata nu se specifica numarul facturii, atunci se stinge in ordinea vechimii.