Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA deducere tva
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

deducere tva

Doresc sa vand un apartament ca si pf catre o firma poate deduce tva-ul, acea firma?
Da, daca PF este inregistrata in scopuri de TVA, adica PF plateste tva-ul la stat.
Nu, daca sunteti persoana fizica. Ce TVA ar putea deduce societatea respectiva?