avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 497 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... facilitati fiscale
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

facilitati fiscale

ce facilitati fiscale (impozite,contributii CAS,etc) are o microintreprindere nou infiintata care angajeaza 1-4 salariati ( tineri sub 30 ani) ?
Cel mai recent răspuns: Lucian Huzum , Consilier juridic 21:13, 4 Februarie 2013
Aveti un raspuns aici [ link extern ]
Si aici [ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Infiintare firma sau pfa andreiunicat andreiunicat Buna tuturor , Am si eu o nelamurire de 2 ani ma ocup de pagini web freelancer mai bine zis pana acum nu am fost nevoit sa dau facturi sau chitanta pentru ... (vezi toată discuția)
Scutire plata cas angajator pentru srl-d danielas78 danielas78 O societate s-a infiintat ca SRL-D in luna decembrie 2014. Din pacate nu a notificat in scris OTIMMC priviind infiintarea sa ca microintreprindere cf.art.4 ... (vezi toată discuția)
Indrumare completare formular onrc vector fiscal anexa1 marius_iorga marius_iorga Buna seara.asa cum spune si numele topicului,in ziele urmatoare urmeaza sa infiintez un srl,microintreprindere,neplatitor de tva,impozitata pe venituri.care va ... (vezi toată discuția)