Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... taxa auto
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

taxa auto

Am actionat in judecata pentru a inscribe masina fara plata taxei auto,am avut termen pe 9 ianuarie si mi-a venit comunicarea acasa pe 22 ianuarie.Dupa cat timp trebuie sa merg cu acest act sa mi-l faca irevocabil ca sa pot inscribe masina?Multumesc frumos!
danipetcu a scris:

Am actionat in judecata pentru a inscribe masina fara plata taxei auto,am avut termen pe 9 ianuarie si mi-a venit comunicarea acasa pe 22 ianuarie.Dupa cat timp trebuie sa merg cu acest act sa mi-l faca irevocabil ca sa pot inscribe masina?Multumesc frumos!

Va rog sa ma ajutati si pe mine,sa-mi spuneti cum a-ti procedat si ce acte sunt necesare si costul total al actiunii.
Multumesc.
Traducere: carte si certificatul si luati legatura cu un avocat
Costul depinde de avocat intre 100-150 euro.
Dureaza 2 luni maxim 2 luni si jum!

Dar acum nu stiu daca se mai poate cu timbrul acesta verde.Intrebati un avocat!
Gabriela Pintea, Consilier juridic
pentru danipetcu

trebuie sa astepti 15 zile lucratoare de la data primirii comunicarii