avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1055 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... taxa auto
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

taxa auto

Am actionat in judecata pentru a inscribe masina fara plata taxei auto,am avut termen pe 9 ianuarie si mi-a venit comunicarea acasa pe 22 ianuarie.Dupa cat timp trebuie sa merg cu acest act sa mi-l faca irevocabil ca sa pot inscribe masina?Multumesc frumos!
Cel mai recent răspuns: adebayor , utilizator 00:17, 8 Februarie 2013
danipetcu a scris:

Am actionat in judecata pentru a inscribe masina fara plata taxei auto,am avut termen pe 9 ianuarie si mi-a venit comunicarea acasa pe 22 ianuarie.Dupa cat timp trebuie sa merg cu acest act sa mi-l faca irevocabil ca sa pot inscribe masina?Multumesc frumos!


Va rog sa ma ajutati si pe mine,sa-mi spuneti cum a-ti procedat si ce acte sunt necesare si costul total al actiunii.
Multumesc.
Traducere: carte si certificatul si luati legatura cu un avocat
Costul depinde de avocat intre 100-150 euro.
Dureaza 2 luni maxim 2 luni si jum!

Dar acum nu stiu daca se mai poate cu timbrul acesta verde.Intrebati un avocat!
Ultima modificare: Duminică, 17 Februarie 2013
Gabriela Pintea, Consilier juridic
pentru danipetcu

trebuie sa astepti 15 zile lucratoare de la data primirii comunicarii

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Atacare timbru de mediu sergiulik sergiulik Buna ziua. As dori sa achizitionez o masina din strainatate cu o normal de poluare Euro3. Timbru de mediu se ridica la valoarea masinii poate chiar mai mult ... (vezi toată discuția)
Taxa auto 2014 Ionutsro Ionutsro Bună ziua, doresc să știu dacă plătesc taxa pana în data de 15 martie 2014 și îi voi da în judecată o sa am câștig de cauza? (știu ... (vezi toată discuția)
Inscriere autoturism ndaniela83 ndaniela83 Fratele meu a cumparat in ianuarie o masina neinscrisa pentru care taxa de inmatriculare era mai scumpa decat a costat masina. A apelat la o avocata pentru a ... (vezi toată discuția)