Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... TAXA DE SUCCESIUNE
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

TAXA DE SUCCESIUNE

BUNA SERA.CARE SUNT URMARILE FAPTULUI CA TAXA DE SUCCESIUNE NU SA FACUT DE LA DECESUL SOTULUI?SUNT 4 ANI. Adym.
daca exista imobil in succesiune (ex: teren, casa, apartament) se plateste un impozit raportat la valoarea bunului, care nu s-ar fi latit daca faceati succesiunea in termen de 2 ani de la decesul sotului