avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 727 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA scoatere din evidenta tva
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

scoatere din evidenta tva

vreau sa devin nepaltitor de tva incepand cu anul 2013 mai pot? sunt inreg la trimestru ce tre sa fac ? #-o
Cel mai recent răspuns: Dimintei Irina Bucuresti , Contabil 12:51, 7 Februarie 2013
Solicitare se depune intre data de 1-10 a fiecarei luni urmatoare perioadei fiscale, cu conditia ca la data solicitari sa nu depasiti plafonul de scutire pentru anul in curs.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Se doreste scoaterea de la platitor de tva. stela chelner stela chelner Buna ziua, O societate platitoare de tva la trimestru , care nu a depasit 300 mii cifra de afaceri in anul 2021, doreste scoaterea de la platitor de tva. ... (vezi toată discuția)
Iesire platitor tva tampau gabriela tampau gabriela SC a avut codul de tva anulat din oficiu din 01.10.2012( motivul fiind depunerea a 2 declaratii trimestriale cu 0 ) . Din 01.01.2013 s-a facut cerere pentru ... (vezi toată discuția)
Am trecut ca neplatitor de tva MIV MIV Buna ziua Pentru ca in 2012 nu am depasit 65000 euro, in ianuarie am depus 096 si mi-au aprobat sa ies din regimul de tva. Am ridicat decizia in 14 ianuarie. ... (vezi toată discuția)