Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Revisal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Revisal

Buna ziua,
Ma intereseaza sa stiu daca in Revisal sunt inregistrate concediile medicale pana in 180 zile?Daca sunt inregistrate apare si codul bolii inregistrat sau apare doar concediul medical.
Multumesc
In REVISAL nu se inregistreaza suspendarea c.i.m. intervenita ca urmare a unui concediu medical indiferent de durata acestuia.
Buna ziua,
Sa-nteleg ca in Revisal nu este trecut concediul medical?Eu de la fostul angajator am plecat prin acordul partilor dar nu din cauza concediului medical din cauza asta as vrea sa stiu daca este trecut ca ptr viitorul angajator sa nu fie o problema tinand cont ca am avut 72 de zile de concediu medical.De unde am plecat mi-au dat si referinte bune.
Va multumesc
Art. 3 din HG nr.500/2011:
(1) Registrul se intocmeste in forma electronica.
(2) Registrul se completeaza in ordinea angajarii si cuprinde urmatoarele elemente:
a) elementele de identificare a tuturor salariatilor: numele, prenumele, codul numeric personal - CNP, cetatenia si tara de provenienta - Uniunea Europeana - UE, non-UE, Spatiul Economic European - SEE;
......
h) perioada si cauzele de suspendare a contractului individual de munca, cu exceptia cazurilor de suspendare in baza certificatelor medicale;

Asadar, textul de lege este clar in privinta neinregistrarii suspendarii c.i.m. in REVISAL ca urmare a acordarii unui concediu medical