Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Ordonanta de plata
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Ordonanta de plata

Buna ziua
Am o ordonanta de plata de la un executant de-al nostru introdusa la Tribunal in dec 2012, valoare sub 3000 de lei.
Intrebarea mea este : la termenul din feb 2013 pot invoca exceptia de necompetenta conform noului cod de procedura civila?
Toate actiunile care au fost inregistrate sub prevederile Codului de procedura civila actual la aceea data se vor judecat conform acelor prevederi. Asadar, se vor judeca dupa noul cod de procedura civila numai actiunile inregistrate dupa data de 15 februarie 2013.
Litigiul va fi solutionat pe procedura veche ci nu pe cea noua