Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Cumul de functii-functionar public
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Cumul de functii-functionar public

Buna seara.Am o nelamurire cu privire la cumulul de functii, se poate realiza acest lucru daca sunt functionar public incadrat ca politist local si de astazi mi s-a dat si functia de sef serviciu SVSU? in cadrul aceleasi primari!Dar salariul ramane acelasi din cate am inteles!
Exercitati cu caracter temporar functia publica de Sef serviciu?!?!? Cum vi s-a "dat" functia de sef SVSU?
Da temporar, acum am aflat ca aceasta functie nici nu este prevazuta in organigrama primariei, si acum fiind chemat de zi pentru acest post mi se scade si din salariu:(
Nu puteti fi incadrat nici macar temporar pe un post ce nu exista in organigrama
Pentru acest post de sef SVSU a fost trimis la Bucuresti o cerere pentru deblocarea acestui post, insa cererea e trimisa de ceva timp, aproximativ 2 ani de zile
Daca acest post nu este prins in organigrama cum a fost trimisa solicitare la ANFP?
Incadrat pe postul respectiv puteati fi numai cu aviz de la ANFp, daca este functie publica de conducere vacanta.
Iar daca ati fost numit pe functia respectiva, nu cred ca este posibil sa va scada salariul, in cel mai rau caz, ramaneti cu acelasi salariu.