Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Salariul de baza
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Salariul de baza

Buna ziua. In dec.2009 pe functia de consilier I ,asistent ,(treapta 3) mi s-a stabilit un salariu de baza de 747lei.Treaptele 2 de _ 818 lei si _ 1 de 866 lei de la gradul asistent nu au avut de a face cu mine.
In 2013 mi se va acorda gradul principal ,(treapta 3 ) cu un salariu de baza de 915 lei.
V a intreb daca eu nu am beneficiat de salariul de baza aferent treptelor 2 si 1 de la gradul asistent si daca aceste trepte au disparut de ce nu mi se da salariul de baza de la gradul principal ,treapta 1 de 1111 lei.
Daca in dispozitie mi s-ar trece acest salariu ar fi ilegal ?????B-)
Legea salarizarii prevede ca la incadrare, promvare in clasa sau in grad profesional
personalul va fi salarizat potrivit treptei 3 de salarizare.
dar daca nu mai sunt trepte de salarizare de ce i se da salariul cel mai mic din grad?
Intrebati-l pe Boc care a dat mizeria aia de lege si pe Ponta, care a prelungit-o, desi cand era in opozitie promitea lapte si miere....