Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Clauza contractuala care implica indirect actiuni ...
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Clauza contractuala care implica indirect actiuni ilegale este nula ?

Buna ziua. Va deranjez si eu cu o intrebare.
Am semnat un contract de colaborare cu o firma (fiind prestator de servicii prin PFA). Contractul de prestari servicii contine o clauza de confidentialitate prin care ma oblig la plata de daune interese daca se creeaza prejudicii prin divulgarea unor informatii din activitatea mea.
Daca observ ca firma respectiva intreprinde fapte ilegale... si anunt organele competente, mai pot fi tras la raspundere pentru daunele provocate (eventual sanctiunile aplicate de aceste organe) ?
Va multumesc anticipat!
RIonescu, utilizator
Nu puteti fi tras la raspundere, in acest caz.
Va multumesc pentru raspuns !