Forum Discuţii juridice Executare silită Poate fi executat PFA-ul pt.datoriile persoanei fizice?
Discuție deschisă în Executare silită

Poate fi executat PFA-ul pt.datoriile persoanei fizice?

O persoana fizica are datorii la Casa de Pensii si Casa de Sanatate,pe mai multi ani,2004-2012.Chiar daca nu a avut contracte cu casele,era datoare conform legii sa plateasca CAS si CASS.Sumele respective sunt datorate ca urmare a desfasurarii activitatii de PFA.Datoriile respective sunt pe CNP,nu pe CUI(presupun)In cazul unei executari silite,asupra cui se va actiona,asupra PF sau PFA?
Asupra persoanei fizice.
Multumesc
din pacate in cazul PFA se confunda bunurile cu ale PF implicata,dar in lege nu ,am avut un caz prin 2011 cu un executor judecatoresc vis a vis de cass insa a castigat cu tot....n-a mai platit nimic....exista pe net o hotarare data in sensul asta de C.A. Oradea....cautatio
Persoana fizica va fi executata silit.
Buna seara, am încercat sa caut hotărârea dar nu am reușit. Aveți ceva detalii in plus? Multumesc