Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Imputernicit cont bancar al parintilor- pot fi ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Imputernicit cont bancar al parintilor- pot fi considerati banii depusi bun comun?

in cazul in care sunt imputernicita pentru un cont bancar al parintilor si divortez acei bani sunt considerati bun comun? (dea cursul timpului am alimentat acel depozit chiar si in timpul casatoriei)
Multumesc,
Daca titulari ai contului bancar sunt parintii, atunci banii din acel cont sunt ai parintilor.

Sotul dvs va tb sa dovedeasca in procesul de partaj ca acel cont a fost in realitate alimentat din banii comuni ai dvs cu dansul.
Banii din acel cont sunt ai parintilor, nici macar ai dumneavoastra nu sunt.Nu au cum fi bun comun.