Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general declaratia 205
Discuție deschisă în Contabilitate în general

declaratia 205

Buna ziua.
In legatura cu declaratia 205 care inlocuieste fisele fiscale am urmatoarea nelamurire,legata de tipul de venit.

La punctul: III. DATE PRIVIND NATURA VENITURILOR
Tip de venit

1. Ce tip de venit bifez pentru , asistenta medicala a unui cabinet medical individual?
2. Ce tip de venit bifez pentru vanzatoarea de magazine alimentar
Multumesc mult
Depinde pe ce tip de contract au obtinut respectivele persoane veniturile in 2012, contracte de munca sau altele.
Contract de munca. In formular exista rubrica venituri din salarii,dar in program,nu.
Eu asta intrebam ,veniturile din salarii unde se bifeaza?
multumesc.
trebuie sa fie,pentru ca asta se bifeaza"07-venituri din salarii"
descarcati programul corect..de pe site...ANAF
succes!!
iulia53, utilizator
MULTUMESC. gata am descarcat programul corect. Aveam un program vechi care nu avea 07.