avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 743 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general declaratia 205
Discuție deschisă în Contabilitate în general

declaratia 205

Buna ziua.
In legatura cu declaratia 205 care inlocuieste fisele fiscale am urmatoarea nelamurire,legata de tipul de venit.

La punctul: III. DATE PRIVIND NATURA VENITURILOR
Tip de venit

1. Ce tip de venit bifez pentru , asistenta medicala a unui cabinet medical individual?
2. Ce tip de venit bifez pentru vanzatoarea de magazine alimentar
Multumesc mult
Cel mai recent răspuns: chirvasitu , utilizator 19:37, 13 Februarie 2013
Depinde pe ce tip de contract au obtinut respectivele persoane veniturile in 2012, contracte de munca sau altele.
Contract de munca. In formular exista rubrica venituri din salarii,dar in program,nu.
Eu asta intrebam ,veniturile din salarii unde se bifeaza?
multumesc.
trebuie sa fie,pentru ca asta se bifeaza"07-venituri din salarii"
descarcati programul corect..de pe site...ANAF
succes!!
Ultima modificare: Miercuri, 13 Februarie 2013
iulia53, utilizator
MULTUMESC. gata am descarcat programul corect. Aveam un program vechi care nu avea 07.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Declaratia 205 - noua forma a aparut! elga50 elga50 [b]Pentru administratori[/b] A aparut noua forma a[b] declaratiei 205[/b] unde se descriu si centralizeaza toate formele de contracte. (Nu se mai depun ... (vezi toată discuția)
Despre noua decl. 205 ndan57 ndan57 #-oBUNA ZIUA, va rog daca puteti sa explice cineva la aceast nou tip de decl.205 care oarecum seamana cu decl.112 cum sau ce trebuie sa fac ca sa pot trece asa ... (vezi toată discuția)
Fise fiscale Radu Aura Radu Aura Am completat si transmis D205, insa nu imi este clar daca mai trebuie intocmite fisele fiscale pentru salariati. Ma puteti ajuta sa clarific aceasta problema? (vezi toată discuția)