Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Salariul mediu brut 2013 si calcularea contributiei ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Salariul mediu brut 2013 si calcularea contributiei individuale de asigurari sociale

Buna ziua.Va rog sa-mi spuneti daca metoda de calcul a bazei lunare a contributiei individuale de asigurari sociale mai este 35% din castigul salarial mediu brut utilizat la fundamentarea BASS,pentru concedii medicale,mai este aceeasi? Care este cuantumul salariului mediu brut pe anul 2013?Va multumesc.
2223 lei este salariuul mediu brut pe economie in 2013 ...
Se aplica cu data de 01.ianuarie ?
Nu are cum sa se aplice de la 01.01.2013, intrucat legea nu are caracter retroactiv ...
Stie cineva daca se aplica pentru calculul drepurilor salariale AFERENTE lunii februarie 2013?
Da , se aplica ... intrucat plata se face in luna martie 2013 ...