Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general aplicare salariu mediu brut
Discuție deschisă în Contabilitate în general

aplicare salariu mediu brut

Buna ziua.
La calculul CAS aplicat la concediile medicale de cand se i-a in calcul salariu mediu brut, de la data de 1.02.2013 sau de la data de 1.03.2013, avand in vedere ca legea a aparut in 25.02.2013?
Stie cineva daca se aplica pentru calculul drepurilor salariale AFERENTE lunii februarie 2013?
daca concediu medical este pe luna februarie 2013 se ia cel din 2013 ,daca cm este pe luna ianuarie 2013 se ia cel din anul 2012
Se ia in calcul salariu mediu brut pe economie din luna februarie de , daca concediul medical este in luna februarie.
HG 23/2013 pentru stabilirea salariului de baza minim brut pe tara garantat in plata. Hotarare nr. 23/2013 a fost Publicat in Monitorul Oficial, Partea I nr. 52 din 23 ianuarie 2013
WHAT???