avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1830 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general aplicare salariu mediu brut
Discuție deschisă în Contabilitate în general

aplicare salariu mediu brut

Buna ziua.
La calculul CAS aplicat la concediile medicale de cand se i-a in calcul salariu mediu brut, de la data de 1.02.2013 sau de la data de 1.03.2013, avand in vedere ca legea a aparut in 25.02.2013?
Cel mai recent răspuns: ggvv , utilizator 20:20, 6 Martie 2013
Stie cineva daca se aplica pentru calculul drepurilor salariale AFERENTE lunii februarie 2013?
daca concediu medical este pe luna februarie 2013 se ia cel din 2013 ,daca cm este pe luna ianuarie 2013 se ia cel din anul 2012
Se ia in calcul salariu mediu brut pe economie din luna februarie de , daca concediul medical este in luna februarie.
HG 23/2013 pentru stabilirea salariului de baza minim brut pe tara garantat in plata. Hotarare nr. 23/2013 a fost Publicat in Monitorul Oficial, Partea I nr. 52 din 23 ianuarie 2013
WHAT???

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Salariu mediu brut pe 2013 gratziela gratziela Buna seara. Am rugamintea sa imi clarificati urmatoarea problema.Daca legea bugetului pe 2013 a intrat in vigoare in 25 febr 2013, atunci noul salariu mediu ... (vezi toată discuția)
Salariul mediu brut 2013 si calcularea contributiei individuale de asigurari sociale Vilcu Gina Vilcu Gina Buna ziua.Va rog sa-mi spuneti daca metoda de calcul a bazei lunare a contributiei individuale de asigurari sociale mai este 35% din castigul salarial mediu ... (vezi toată discuția)
Salariu mediu 2013 IMAGINE28 IMAGINE28 Buna seara, Am rugamintea sa-mi spuneti daca s-a modificat valoarea salariului mediu brut pe economie. Multumesc, Beatrice Iordache (vezi toată discuția)