Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... concesiunea
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

concesiunea

buna ziua pot concesiona un teren de la primarie , avand masuratorile cadastrale si avizate de ancpi , si acordul prefecturii , fara sa mai astept iesirea titlului de proprietae stiind parcelele si suprafata ?
Daca nu detineti titlu de proprietate,nu detineti calitate sa puteti dispune de respectivul teren
Asteptati emiterea documentului care va atesta calitatea de proprietar asupra terenului,moment de la care puteti incheia acte pentru concesionarea acestuia