Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... cursuri pregatire examen INM
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

cursuri pregatire examen INM

Ma puteti ajuta, va rog, cu suportul scris al cursurilor de pregatire pentru examentul de intrare in INM? Din cate am inteles, este o firma Euro Best Consult care organizeaza aceste cursuri, care sunt insa foarte scumpe pentru mine.

Multumesc mult!

Costin Nicolae
ma intereseaza si pe mine , contra cost...
am discutat cu cineva , despre cursurile eurobestteam , si spunea , ca ar fi utile...ma gandesc la o chestie , costul lor este de 4700 lei , juridic , logic , interviu , la fiecare seminar am inteles , ca se dau anumite grile , pt a vedea anumite tehnici de abordare a lor , ce se cere , etc , deci , mi se pare super importante........va propun , sa ne adunam , aprox 50 persoane , adica , sa devenim 50 de coproprietari ai suporturilor de curs care se predau la seminarii ,care ulterior o sa fie impartite la ceilalti coproprietari , ma gandeam asa , cel mai bine ar fi , sa mearga o persoana f bine pregatia , la cursuri , care pe langa ca este bine pregatita , stie sa si explice......! si eventual dar nu neaparat..........sa sustina examenul la admitere in magistratura , pt a nu exista conflicte de interese.....si sa facem o conferinta , tip messenger , cu toti cei 50 care am participat , si sa fie explicat , odata pentru toata lumea...eu zic ca sunt super ok , cred ca se dau anumite grile , etc , care te ajuta sa iti dai seama modul de abordare , si o sa conteze mult la examen , ideal ar fi sa fim aprox 50 , nu mai mult......banii o fie trimisi in contul eurobestteam , etc , sunteti interesati ???