Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... PFA -cod caen 6820
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

PFA -cod caen 6820

Buna ziua,

Daca o persoana fizica isi face PFA pentru a putea inchiria mai multe spatii de la un alt proprietar ...codul CAEN 6820 se aplica sau nu ? Daca nu, care este cel corect?
Am nevoie de un raspuns urgent, va multumesc.

Daca doriti sa subinchiriati spatiile inchiriate, atunci acest cod CAEN este corect:

6820 Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau în leasing
Această clasă include:
-închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate:
-clădiri de apartamente şi locuinte individuale
-clădiri nerezidenţiale, inclusiv pavilioane expoziţionale, depozite
-terenuri
-furnizarea de case şi apartamente mobilate sau nemobilate pentru utilizare pe perioade mai mari, de obicei
lunară sau anuală
Această clasă include de asemenea:
-dezvoltarea proiectelor de construcţii pentru subînchiriere personală
-exploatarea amplasamentelor pentru locuinţe mobile (case mobile)

Această clasă exclude:
-activităţi de expoatare a hotelurilor, caselor de vacanţă, campingurilor, campingurilor pentru rulote şi altele de uz nerezidenţial sau pentru sejururi de scurtă durată , vezi diviziunea 55

o parte se vor subinchiria altele nu....care este codul caen corect?
va multumesc.