Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale cod caen
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

cod caen

bun aziua am un bar-restaurant si vreau sa adaug coduri caen pentru : organizare evenimente si inchiriere spatiu evenimente, ma poate ajuta cineva sa-mi spuna ce coduri trebuie sa trec?

multumesc mult
va ajuta foarte simplu codul CAEN de pe net...
am gasit 9329 dar nu stiu daca e ok pt organizari de nunti, botezuri.............
8230 Activităţi de organizare a expoziţiilor, târgurilor şi congreselor
Această clasă include organizarea, promovarea şi/sau administrarea de evenimente, cum ar fi congrese, convenţii, conferinţe şi întruniri, fie că include sau nu administrarea şi asigurarea personalului necesar pentru a opera facilităţile în care au loc aceste evenimente.

6820 Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau în leasing
Această clasă include:
-închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate:
-clădiri de apartamente şi locuinte individuale
-clădiri nerezidenţiale, inclusiv pavilioane expoziţionale, depozite
-terenuri
-furnizarea de case şi apartamente mobilate sau nemobilate pentru utilizare pe perioade mai mari, de obicei
lunară sau anuală
Această clasă include de asemenea:
-dezvoltarea proiectelor de construcţii pentru subînchiriere personală
-exploatarea amplasamentelor pentru locuinţe mobile (case mobile)

Această clasă exclude:
-activităţi de expoatare a hotelurilor, caselor de vacanţă, campingurilor, campingurilor pentru rulote şi altele de uz nerezidenţial sau pentru sejururi de scurtă durată , vezi diviziunea 55

5621 Activităţi de alimentaţie (catering) pentru evenimente
Această clasă include asigurarea serviciilor de alimentaţie bazate pe aranjamente contractuale cu clientul, în
locaţia specificată de către client, pentru un anumit eveniment.

Această clasă exclude:
-fabricarea de produse alimentare perisabile destinate revânzării, vezi 1089
-comerţ cu amănuntul al produselor alimentare perisabile, vezi diviziunea 47