Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Timbru de mediu
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Timbru de mediu

Tot nu inteleg cum se calculeaza taxa timbrului de mediu/
Cu respect va rog s-a ma ajutati;
Am achizitionat din Austria un autoturism marca VW POLO 1896cm,motorina,Euro1,din 1998(emisie CO2, 127g/?.
Cat trebuie sa platesc timbrul de mediu?
Cu stima multumesc anticipat.
Gabriela Monica Ionescu, Consultant fiscal
incecati pagina de internet - Calculator Taxa Auto 2013- Timbru Mediu 2013 . Completati cateva rubrici si aflati cuantumul taxei.