Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Casarea deciziei pronuntate de instanta de apel si ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Casarea deciziei pronuntate de instanta de apel si trimiterea spre rejudecare-temei de drept, motive

va rog unde gasesc articole de casare si trimitere inapoi o decizia la curte de apel in cod p si cpp .a fost la curte suprema si nu au scris sub ce articol au casat o.sau din ce motiv
In mod normal nu numai ca ar fi trebuit indicat articolul de lege in temeiul caruia s-a facut casarea cu trimitere, ci si limitele casarii si indicarea limitelor rejudecarii de catre instanta de apel.