Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale obiect activitate
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

obiect activitate

O societate care are ca principala activitate "activitati ale tour operatorilor" poate incheia un contract de promovare site / publicitate cu alta societate?

multumesc
Ce calitate are societatea, prestator? Daca da, atunci este necesar sa aiba autorizat codul CAEN specific activitatilor de publicitate.
Daca este beneficiar nu este nevoie de nici o autorizare deoarece nu presteaza un astfel de serviciu.
e vorba de niste plicuri pe care va aparea publicat si site-ul unei alte firme si pt asta se doreste incheierea unui contract de prestari servicii /publicitate...
Autorizati si activitati de publicitate.