Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general cheltuieli infiintare firma
Discuție deschisă în Contabilitate în general

cheltuieli infiintare firma

se pot recupera de catre asociat cheltuielile infiintare firma in prima luna daca are incasari?
Cheltuieliele de infiintare societate reprezinta cheltuielile de constituire care se pot amortiza pe durata unui an de zile... Deci, e indicata amortizarea acestora, recuperarea treptata pe durata a 12 luni...