avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 615 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... pensii
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

pensii

se maresc toate pensiile? daca nu, de ce nu toate?
Cel mai recent răspuns: Carp Mircea , utilizator 16:38, 14 Februarie 2013
1. S-a marit valoarea punctului de pensie cu 4%, de la 732,8 lei la 762,1 lei.

2. Inmultiti punctajul mediu anual (inscris in decizia de pensionare si pe cuponul de pensie) cu noua valoare a punctului de pensie si veti obtine cuantumul nou al pensiei.

3. Spuneti la ce fel de pensie va referiti si care spuneti ca nu s-a majorat.
eu asta am intrebat....va fi pensie care sa nu fie majorata? si daca da care este si de ce nu va fi majorata
Atunci de unde v-a venit ideea ca sunt pensii care nu se majoreaza?
Toate pensiile s-au majorat.

Nu s-a majorat indemnizatia sociala pentru pemsionari.A ramas tot 350 de lei.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ce pensii se maresc de la 1 iulie 2017 si care este cuantumul efectv al indexarii acestora ? sharky48 sharky48 Buna ziua ! As vrea sa stiu mai exact,daca pensia de invaliditate si indemnizatia de handicap se maresc de la 1 iulie 2017 si care este valoarea efectiva a ... (vezi toată discuția)
O viata muncita pentru 300 de ron pensie ionelushh ionelushh Scuze daca nu am pus intrebarea unde trebuie,dar am nevoie de ajutorul celor care stiu ceva despre pensii. Mama mea este in italia,De fapt suntem cu ... (vezi toată discuția)
Buna seara - majorare pensie de urmas alinadriana alinadriana buna seara.am si eu o problema..nepoata mea are 17 ani,mama ei a decedat cand ea avea 1 an,primeste pensie de urmas,dar de 7 ani nu i s-a mai majorat pensia.as ... (vezi toată discuția)