Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... pensii
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

pensii

se maresc toate pensiile? daca nu, de ce nu toate?
1. S-a marit valoarea punctului de pensie cu 4%, de la 732,8 lei la 762,1 lei.

2. Inmultiti punctajul mediu anual (inscris in decizia de pensionare si pe cuponul de pensie) cu noua valoare a punctului de pensie si veti obtine cuantumul nou al pensiei.

3. Spuneti la ce fel de pensie va referiti si care spuneti ca nu s-a majorat.
eu asta am intrebat....va fi pensie care sa nu fie majorata? si daca da care este si de ce nu va fi majorata
Atunci de unde v-a venit ideea ca sunt pensii care nu se majoreaza?
Toate pensiile s-au majorat.

Nu s-a majorat indemnizatia sociala pentru pemsionari.A ramas tot 350 de lei.