Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA tva taxare inversa
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

tva taxare inversa

Am uitat sa trec in Decontul de TVA si in Declaratia 394 o factura cu taxare inversa pe trimestul 4 - 2012 . Cum pot ca corectez ?
Buna ziua,

Depuneti o noua declaratie 394 aferenta trimestrului IV/2012 in care prindeti factura respectiva, iar in decontul de TVA al lunii ianuarie 2013, o prindeti in coloanele de regularizari aferente operatiunilor cu taxare inversa.

Numai bine,
multumesc :wave: