Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Accident auto
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Accident auto

Am facut un accident,incercand sa evit o masina,care nu mi-a acordat prioritate,am intrat pe contrasens si o alta masina a intrat in mine. La politie s-a constatat ca este vina mea,dar cel din cauza caruia s-a produs de fapt accidentul (cel care nu mi-a acordat prioritate) a plecat,eu nereusind sa ii iau numarul de la masina. Accidentul a fost filmat de o camera de supraveghere din zona respectiva. Daca contest in instanta procesul verbal semnat la politie si incerc sa dovedesc ca cel care nu mi-a acordat prioritate este de fapt vinovat as putea avea castig de cauza?
da....cu martori si eventual cu inregistrarea despre care ati facut vorbire...