Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Legislatie
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Legislatie

Va rog :Recursul in anulare,termene legale
va referiti la contestatia in anulare sau la recurs?

pentru procesele deja incepute se aplica codul vechi de procedura civila.
Recurs in anulare
Procesele în curs de judecata, precum si executarile silite incepute sub legea veche raman supuse acestei legi. Recursul in anulare nu mai este reglementata de Codul de procedura civila, in schimb in conditiile art. 317 C.p.civ. puteti formula contestatie in anulare.