Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general EXECUTARE CU VANZAREA MILOACELOR FIXE?
Discuție deschisă în Contabilitate în general

EXECUTARE CU VANZAREA MILOACELOR FIXE?

buna ziua
intrebarea noastra este daca unei firme (tamplarie)care are datorii mari neachitate
si nu este in insolventa,i se pot scoate la licitatie mijloacele fixe(utilaje).
nu are trecut pe firma decat aceste utilaje
multumesc anticipat
Da, in cazul in care exista un titlu excutori impotriva acestei firme si nu se achita debitul