Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Contestatie la ICCJ
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Contestatie la ICCJ

In ce situatii se pot face contestatii la ICCJ ?
Stimat forumist,

Încercați să detailați întrebarea, deoarece este mult prea vagă.

Cu stimă.
Contestatiile cum denumiti dumneavoastra sunt cai extraordinare de atac recursul respectiv contestatia in anulare, revizuire, art. 299 si urmatoarele.
Se poate ataca decizia Curtii de Apel la ICCJ ?
P.S. Sper sa nu ajung s-o atac.
Desigur dar trebuie bine motivat in drept si fapt. Eu va recomand sa va adresati unui avocat care sa va studieze cauza, dupa care sa va redacteze actiunea.
multumesc