avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 882 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... zgomot constant vecinii de deasupra
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

zgomot constant vecinii de deasupra

Buna seara.
As vrea sa stiu cui ma pot adresa daca vecinii de deasupra tropaie / trantesc/ alearga/ merg pe role ... nu inteleg ce fac, in fiecare zi si mai ales in fiecare seara, pana la ore precum acestea (22-23).
Se poate suna la Politie?
Multumesc.
Cel mai recent răspuns: ContSters185493 , utilizator 13:38, 27 Februarie 2013
ii puteti reclama la politie, dar cred ca cel mai bine ar fi sa incercati sa vorbiti cu vecinii.
ce poate face politia ? eventual ii avertizeaza , e greu sa dovediti ca acest lucru se intampla in fiecare seara .
Pai am incercat sa vorbesc cu ei.
Mi-au zis: ce sa fac doamna, sunt copii.
Am si eu copil si nu sta treaz la 11 noaptea (decat daca se trezeste din cauza tropaielilor de deasupra ) si nu alearga de nebun prin casa.
Ma gandeam ca Politia le poate da o amenda sa se invete minte...
Ultima modificare: Joi, 21 Februarie 2013
Kalashnikov, utilizator
Pentru solutionare,initial sesizati oficial presedintele de asociatie
cheama politia,dupa amenda nu mai alearga nimeni
Va puteti muta la casa sau la ultimul etaj al blocului si atunci nu mai tropaie nimeni.

Alte discuții în legătură

Lege privind linistea vecinilor in orele de odihna pussicata pussicata Buna ziua! Am o mare problema: stau cu sotul si copilul (in varsta de 2 ani) cu chirie. Suntem suparati pentru ca vecinii de deasupra, 2 pensionari (inainte de ... (vezi toată discuția)
Probleme cu vecinii care au copii jovana jovana Buna ziua, locuiesc intr-un bloc, constructie 2009, la etajul 2, iar deasupra mea locuieste o familie care are 2 fete...4 si 2 ani parca....de cand a ... (vezi toată discuția)
Bună seara! dacă am locatari deasupra mea care neaga cu nerușinare ... mirella_iorga mirella_iorga Bună seara! Dacă am locatari deasupra mea care neaga cu nerușinare ca locuiesc doar ei singuri, în cazul meu o doamna care se declara singura, ca lucreaza ... (vezi toată discuția)