Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Plata curs in caz de demisie
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Plata curs in caz de demisie

Buna ziua,
Eu vreau sa plec de la firma la care lucrez dar am efectuat luna trecuta un curs cu un coleg de serviciu si acum ei imi cer sa platesc cursul.
Acest curs a fost cu scoatere din program -6 ore dar nu se elibereaza certificat de absolvire sau asa ceva.
Trebuie sa platesc cursul?
Ati semnat vreun act aditional de formare profesionala?
Nu am semnat nimic decat un tabel facut de mana cu prezenta la curs.
Tabelul acela trebuia sa fie anexat la o decizie a angajatorului ... plata cursului se face in anumite conditii stabilite prin act aditional la contractul individual de munca.