Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Se inregistreaza concediul fara plata in revisal ?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Se inregistreaza concediul fara plata in revisal ?

Buna ziua,
Concediul fara plata se inregistreaza si in revisal si se transmite la itm? Sau este suficient ca salariatul sa fie trecut in pontaj si pe stat in fara plata ?
Va multumesc frumos pentru raspunsuri.
Daca angajatorul a mentionat pe cererea de CFP " de acord si suspendarea c.i.m." , atunci suspendarea se opereaza si se transmite in Revisal ... daca nu , nu se opereaza asa ceva in Revisal.

Insa, asa cum am mai mentionat, pentru a se evita discutii contradictorii cu cei de la ITM este bine sa operati si sa transmiteti CFP in Revisal ....