avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 449 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit d 101 rectificativa
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

d 101 rectificativa

Buna dimineata.
Stie cineva de unde sa descarc o d 101 pentru a intocmi o rectificativa? Am descarcat ultima versiune si, chiar daca bifez rectificativa, tot nu imi da voie sa schimb anul declaratiei.
Multumesc.
Cel mai recent răspuns: simona_iunie , utilizator 18:43, 23 Februarie 2013
Declaratia se face pentru anul 2012, asa cum e scris si fixat anul in formular. De aceea nu-l puteti schimba.
Rectificativa se face cu softul folosit si la intocmirea declaratiei initiale.
multumesc mult

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Declaratia 101 - depunere rectificativa ani precedenti bcornelia bcornelia La pierderea din anii precedenti se trece soldul contului 1171? Ce se intampla daca fac rectificativa acum pentru anul 2011 si 2012? Am preluat dela cineva ... (vezi toată discuția)
Atentie! declaratia 101 - termen 26 martie 2012, inclusiv. descarca noile formulare ale declaratiilor 100 si 101. Ioana Constantin Ioana Constantin OG 2/2012, pentru modificarea şi completarea Ordonanţei Guvernului nr. 92/2003 privind Codul de procedură fiscală .......... Art. II. - Declaraţia ... (vezi toată discuția)
Ultimele variante ale declaratiei 112 Valentin_buzau Valentin_buzau A aparut versiune 8 a Declaratiei 112.O puteti descarca de aici: http://www.descarca-programe.ro/index.php?user=55 Click aici: ... (vezi toată discuția)