Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... locuinta sociala
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

locuinta sociala

Daca am un apartament proprietate personala, cu o suprafata de 21 mp, pot beneficia de locuinta sociala ?
In acest apartament locuim o familie de 2 adulti si un copil de 8 ani.
Eu am facut cerere pentru o locuinta in urma cu 7 ani, si acum am primit raspunsul :)
Care sunt conditiile pentru o locuinta sociala ?
Conditia principala pentru a primi o locuinta ANL este sa nu detineti in proprietate o locuinta, ori dvs. declarati ca aveti cu acte in regula asa ceva. Si daca vindeti locuinta tot nu beneficiati .