avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 792 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... locuinta sociala
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

locuinta sociala

Daca am un apartament proprietate personala, cu o suprafata de 21 mp, pot beneficia de locuinta sociala ?
In acest apartament locuim o familie de 2 adulti si un copil de 8 ani.
Eu am facut cerere pentru o locuinta in urma cu 7 ani, si acum am primit raspunsul :)
Care sunt conditiile pentru o locuinta sociala ?
Cel mai recent răspuns: Justitiarul711 , utilizator 15:57, 24 Februarie 2013
Conditia principala pentru a primi o locuinta ANL este sa nu detineti in proprietate o locuinta, ori dvs. declarati ca aveti cu acte in regula asa ceva. Si daca vindeti locuinta tot nu beneficiati .

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pot obtine locuinta anl? ContSters107540 ContSters107540 Buna seara.am si eu niste lamuriri.Va rog daca poate sa ma lamureasca cineva!Am 29 de ani si sunt divortata am si un baietel de 3 ani care are un handicap grav ... (vezi toată discuția)
Proprietate moldoveanu_cristi moldoveanu_cristi Recent, urmare a decesului tatalui, a fost dezbatuta mostenirea, revenindu-mi o cota de aprox.30% dintr-un apartament in suprafata de 50 mp, restul ... (vezi toată discuția)
VÂnzare apartament a.n.l. bună seara! am o nelămurire referitoare la condițiile în ... MUNTEANUGABRIEL MUNTEANUGABRIEL Vanzare apartament A.N.L. Bună seara! Am o nelămurire referitoare la condițiile în care poate fi cumpărată de către chiriaș o locuință ANL. Legea ... (vezi toată discuția)