Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... partaj
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

partaj

Buna ziua,
am avut un dosar pe rolul judecatoriei ( eu parat) pentru iesire din diviziune. Instanta i-a atribuit reclamantului imobilul si a dispus obligarea platii catre mine a unei sume de bani.
Reclamantul a facut recurs, nu a achitat taxa de timbru, insa instanta de recurs a suspendat judecata pentru lipsa partilor.
Intrebarea mea este daca pot eu repune pe rol judecarea recursului pentru neplata taxei de timbru.
multumesc.
Instanta a sanctionat ambele parti ,nu numai reclamantul.Puteti intreprinde ate masuri , nu solicitarea repunerii pe rol .....
care ar fi acelea?
pot repune cauz ape rol cerand judecarea in lipsa?
trebuie sa platesc taxa de timbru in acest sens?