Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale infiintare firma
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

infiintare firma

Ce formalitati trebuiesc indeplinite pentru infiintarea unei firme,pentru un tanar in varsta de 26 ani,avand ca obiect comercializarea suplimentelor alimentare?
Indepliniti formalitatile obisnuite pentru constituirea unei societatii. Avand in vedere varsta dumneavoastra puteti sa optati pentru o S.R.L. - D, constituita conform OUG nr. 6 / 2011.
Informatiile complete cat si ajutor in privinta intocmirii documentelor de infiintare le primiti de la Oficiul Registrului Comertului din localitatea dumneavoastra.