Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general societate de contabilitate
Discuție deschisă în Contabilitate în general

societate de contabilitate

pot constituii o societate de contabilitate fara sa fiu expert contabil , o pot face cu un contract cu un expert contabil, sau pot face asa ceva dar la firmele pana intr o anumita cifra de afaceri ,, am studii superioare de contabilitate si lucrez la un cabinet de contabilitate. m am gandit ca as ptea sa imi fac o societate si sa imi iau cateva bticuri separat , dar care e plafonul . ce imi recomandati

va multumesc
Conform art. 9 din OG 65 / 1994 majoritatea actionarilor sau asociatilor unei societatii de contabilitate trebuie sa fie experti contabili.

am furat o dscutie ca ar fi un cod caen prin care poti tine contabilitate la societati pana in 65000 euro
patrascu4986 a scris:

am furat o dscutie ca ar fi un cod caen prin care poti tine contabilitate la societati pana in 65000 euro

Indicati baza legala pentru temeinicia unei astfel de "discutii".