Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Tabelul cu cotele de intretinere se semneaza si de ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Tabelul cu cotele de intretinere se semneaza si de Presedintele Asociatiei ?

In mod repetat, tabelul cu cotele de intretinere pe apartamente afisat, apare semnat NUMAI de administrator si de cenzor. Lipseste semnatura Presedintelui Asociatiei de Proprietari. Este legal ? Am motive sa cred ca noua Presedinta nici nu-i de acord cu anumite nereguli, nici nu doreste sa "se strice" cu vechii...din imobil, cenzor...etc. Si asa, nu semneaza.......In fine. Intrebarea ramane: este legal, sau nu ?
Inseamna ca presedintele nu a verificat acele liste de plata si de aceea nu a semnat, dar proprietarii trebuie sa isi achite in continuare serviciile prestate sau fondurile care se strang.

Altfel legea ar fi prevazut ca daca nu semneaza presedintele scapa gasca.
Lidia2012 a scris:
...mi-a promis ca vineri va intruni comitetul de urgnta pentru a discuta despre caz.

Pai ce sa discute de urgenta in comitet? Ca ea nu a semnat listele de plata? Adica presedinta convoaca membrii comitetului ca sa puna in discutie cazul ei!?#-o

@Aisha22,
Listele de plata se semnaeza de administrator, de un membru al comisiei de cenzori si de presedinte (in lipsa acestuia de vicepresedintele numit de presedinte). Intebati presedintele de ce la dumneavoastra listele nu sunt semnate. Este o situatie care se repata ori s-a intamplat doar luna aceasta? Poate la copiator nu a iesit bine...

Se repeta,ce pot sa fac?
Adriantot, moderator
Intrebati presedintele si poate va explica de ce nu semneaza nimeni listele de plata.
Daca nu vrea sa imi raspunda,am mai multe probleme legate de intretinere si n-am reusit sa rezolv nimic,pana la urma ramane sa imi caut un avocat,mereu aman asta dar n-am alta solutie.