Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general certificat de producator
Discuție deschisă în Contabilitate în general

certificat de producator

va rog sa-mi spuneti daca un certificat de producator eliberat in data de 28.06.2012 dar cu prima viza in data de 01.07.2012 este valabil tinand cont ca anul agricol incepe la data de 01 iulie si se incheie la data de 30 iunie
Da.
Conform art 4, alin 2 din hg 661/2001 (modificata si completata) privind procedura de eliberare a certificatului de producator :

(2) Evidenta certificatelor de producator se tine intr-un registru special de catre secretarul unitatii administrativ-teritoriale si de agentul agricol. Certificatele de producator se elibereaza pe serii corespunzatoare unui an agricol, care incepe la data de 1 iulie a anului si se incheie la data de 30 iunie a anului urmator.
[ link extern ]