Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Raportari Institutul National de Statistica
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Raportari Institutul National de Statistica

Buna ziua,

Am o problema cu o doamna la Istitutul de Statistica care ma suna luna de luna sa-mi spuna ca nu am facut raportari pe site-ul lor si insista sa ii furnizam o serie de date, pe care eu nu sunt in masura ca angajat sa le furnizez. Vroiam sa stiu daca exista un temei legal (as vrea sa citesc undeva) unde scrie ca suntem obligati sa facem acele raportari sau nu suntem obligati?
Despre ce raportari este vorba? .. este vorba cred despre Legea nr.226/2009 ...
Da,soc.trebuie sa furnizeze datele solictate.
Cei de la statistica trebuie sa tina legatura cu o persoana autorizata din societate sa furnizeze datele solicitate.
Nu este problema doamnei de la statistica ca nu stiti dvs.ce date sa furnizati.
Legea nr. 226 - Organizarea si Functionarea Statisticii