avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 585 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Raportari Institutul National de Statistica
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Raportari Institutul National de Statistica

Buna ziua,

Am o problema cu o doamna la Istitutul de Statistica care ma suna luna de luna sa-mi spuna ca nu am facut raportari pe site-ul lor si insista sa ii furnizam o serie de date, pe care eu nu sunt in masura ca angajat sa le furnizez. Vroiam sa stiu daca exista un temei legal (as vrea sa citesc undeva) unde scrie ca suntem obligati sa facem acele raportari sau nu suntem obligati?
Cel mai recent răspuns: Contabilitate sector 4 evoCONTA , Contabil 15:09, 26 Februarie 2013
Despre ce raportari este vorba? .. este vorba cred despre Legea nr.226/2009 ...
Da,soc.trebuie sa furnizeze datele solictate.
Cei de la statistica trebuie sa tina legatura cu o persoana autorizata din societate sa furnizeze datele solicitate.
Nu este problema doamnei de la statistica ca nu stiti dvs.ce date sa furnizati.
Legea nr. 226 - Organizarea si Functionarea Statisticii

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Date statistice mnd mnd Buna dimineata, Transmiterea datelor statistice catre Institutul National de Statistica este obligatorie indiferent de activitatea desfasurat si de numarul de ... (vezi toată discuția)
Infractiune(amenintare cu moartea) ioanabughiu ioanabughiu In cursul unei zile saptamana trecuta o doamna a fost ameninta cu moartea in parcarea unui centru comercial de un individ inarmat, cauza acestei ''manifestarii ... (vezi toată discuția)
Raportari statistice bogdan.i bogdan.i Buna ziua, Contabila de la firma noastra se tot plange ca cei de la statistica ii paseaza tot felul de sarcini(in afara de intrastat). Intrebarea este daca ... (vezi toată discuția)