avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 713 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Baza calcul CAS la CM
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Baza calcul CAS la CM

Buna ziua , in urma publicarii in MO a legii bugetului asig sociale , s-a modificat sal mediu la 2223 lei , care se fol si la calc CAS din medical (35%*2223=778 lei). Va rog sa ne spuneti cat mai urgent cu ce data se aplica aceasta suma noua , pt ca daca se aplica fix cu 25.02. o sa fie o probl cu calculul salariilor si medicalelor din febr ( daca omul are medical din 20 pana in 28 febr. ce facem ?). Astept un raspuns cat mai urgent. Va multumesc.

Alte discuții în legătură

Concediu medical pentru un contract part time VeneciucAngelica VeneciucAngelica Buna ziua Am un angajat care a avut CM toata luna cu cod de indemnizatie 01 . Acesta are un contract part time pe o ora cu un salariu de incadrare de 100 lei ... (vezi toată discuția)
Calcul concediu medical cod 01 july_pink2003 july_pink2003 Cum se calculeaza un concediu medical cod 01 in continuare ptr. luna febr 2013 (20 zile lucratoare). Am urmatoarele date: baza calcul=20.400 nr. ... (vezi toată discuția)
Salariu mediu brut pe 2013 gratziela gratziela Buna seara. Am rugamintea sa imi clarificati urmatoarea problema.Daca legea bugetului pe 2013 a intrat in vigoare in 25 febr 2013, atunci noul salariu mediu ... (vezi toată discuția)