Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... CIM pentri intreprindere individuala
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

CIM pentri intreprindere individuala

Titularul Intreprinderii Individuale isi poate incheia contract individual de munca la I.I. la care este titular ?

OK multumesc de raspuns. Eu vad ca este asigurat, dar asta nu inseamna ca nu poate avea si un contract rezultand o a doaua plata pentru toate contributiile.
Nu se poate incheia c.i.m. de catre I.I. cu titularul acestaia ... I.I. nu este asimilata unui SRL ... titularul unei I.I. are calitatea de angajator persoana fizica , ori o persoana fizica nu se poate angaja pe sine.