Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Declaratia 101
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Declaratia 101

Am o societate care a trecut de la impozit pe profit la microintreprindere.
Am facut pe IANUARIE 2013 declaratia 101, am trimis-o la anaf ,dar acolo a aparut DECEMBRIE 2013.
Cum procedez sa rectific. LUNA .Multumesc.
Index încarcare: 26925788 din 26-02-2013
Aþi depus o declaratie tip D101 ,
cu numarul de înregistrare INTERNT-26925788-2013 din data: 26-02-2013
pentru perioada de raportare decembrie 2013, pentru CIF:
Nu exista erori de validare.
Trimiteti D 101 tot cu an 2013 rectificativ cu minus.
Dvs.ati gresit anul,nu luna pentru ca la declaratia 101 din prezent va apare doar anul.
Pentru ianuarie 2013 inca nu au aparut normele de aplicare a OG 8/2013.
Contabilitate sector 4 evoCONTA, Contabil
Cred ca vor trebui sa rectifice ceva in declaratie... Si noul formular, care prevede situatia in care te incadrezi la conditiile pentru micro la 31.12, tot cu decembrie 2013 se inregistreaza la transmitere...desi am trecut si eu anul 2013, iar scadenta o considera corect 25.03.2013
Da. Am scris la Anaf la "asistenta contribuabili "si mi-au raspuns ca ,desi apare decembrie 2013 ,pentru ianuarie 2013 nu e nicio graseala.Asa e programul,desi a aparut pe 27 februarie o versiune noua.