Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Contract comodat la schimbarea sediului social
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Contract comodat la schimbarea sediului social

Buna ziua!

Vreau sa mut sediul social al unei firme din Bucuresti de la adresa A la adresa B in acelasi sector.

Trebuie sa fac un contract de comodat intre firma si proprietarul locatiei B unde va fi sediul social.
Va rog sa-mi spuneti: in contractul de comodat incheiat intre parti, la ,,sediul social al firmei" pe care il trec? pe cel vechi sau pe cel nou care va fi la adresa B?

Multumesc anticipat!
Societatea in cauza va avea indicata in orice document, pana la schimbarea oficiala a sediului, adresa care este inscrisa pe certificatul de inregistrare.
Trebuie mentionata adresa actuala a firmei din Certificatul de inregistrare si in Declaratia - model 3 si in Cerea de inregistrare care atesta dreptul de folosinta asupra spatiului cu destinatie de sediu social?
In declaratia model 3 veti scrie adresa viitorului sediu social.
In Cererea de inregistrare a documentului care atesta dreptul de folosinta ..., veti scrie la punctul B adresa noului sediu social, iar la punctul C adresa actuala a societatii.