Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale CONTRACT COMODAT SEDIU SOCIETATE
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

CONTRACT COMODAT SEDIU SOCIETATE

Pentru infiintarea unui SRL ,contractul comodat ,care reprezinta dovada spatiului si se depune la ONRC, daca este incheiat intre societatea care se infiinteaza si o persoana fizica ,(alta decat asociatul/administratorul societatii , trebuie autentificat la notar ?
Multumesc!
Este suficient contractul incheiat sub semnatura privata, care poarta semnaturile partilor.
Este suficient sub semnatura privata insa este bine sa aveti la dvs si actele de proprietate ale spatiului sau un extras de informare de la Cadastru si nu uitati de schita spatiului in care sa apara clar care camere le folositi. Sunt ORC-uri care solicita la dosar aceste documente.