Forum Discuţii juridice Problemele profesionale ale ... Inscriere CCJ?
Discuție deschisă în Problemele profesionale ale consilierilor juridici

Inscriere CCJ?

Inscrierea in colegiu ca si consilier juridic stagiar se face pe baza de examen sau modalitatile difera in functie de unitatea teritoriala?
Conform art. 15 din Statutul profesiei de consilier juridic, inscrierea se face in mod individual, pe baza unei cereri adresate Colegiului Consilierilor Juridici pe a carui raza teritoriala domiciliaza, conform regulamentului si statutului fiecarui colegiu teritorial.